Paslaugos

Žiema - puikus laikas būsimų rožynų planavimams. 

Planuojame rožynus ir esame ypač stiprūs istorinių, senovinių rožių specialistai. Parenkame rožių veisles istoriniams želdiniams. Turime surinkę nuo seno Lietuvoje augintų rožių kultivarų kolekciją.

Parenkame rožių veisles, rekomenduojame kiekius bei suplanuojame vietas rožyne. Patys pasirūpinam reikiamais augalais. Dalį projektams reikalingų sodinukų: specifines, sunkiai gaunamas veisles, erškėčių rūšis ir Lietuvos senųjų sodų rožes mes pasidauginam patys, kitą rožių dalį galima gauti kitur. Žinome geriausius rožių augintojus bei tinkamiausius laikus užsakymams.  

ESMINIAI DALYKAI PRIEŠ PAGALVOJANT APIE ROŽYNĄ

Rožynui suaugti ir išgražėti REIKIA LAIKO.

Rožė yra daugiametis krūmas ir galutinis rezultatas matosi tik trečiais, o kartais (jei sodinami stambūs krūmai) – penktais metais po pasodinimo. Pažiūrėkite mūsų reportažus kaip gimsta rožynai (Nuoroda "Projektai") Būkite pasiruošę, kad kai kurių veislių gali tekti palaukti. Ne sezono metu (nuo gegužės iki spalio) jas sunku gauti. 

Rožynui ir erškėčiams REIKIA PRIEŽIŪROS.

Visiems rožynams, net ir senovinių rožių ar erškėčių kolekcijoms yra reikalinga tolimesnė priežiūra. Ravėjimas, genėjimas. 

Rožynui REIKIA GERO DIRVOŽEMIO ĮRENGIMO.

Planuojant rožyną tai vienas iš svarbiausių etapų. Pagal esamą situaciją konsultuojame kaip tai tinkamai padaryti. Ir tai yra didžiausias bei svarbiausias namų darbas būsimo rožyno šeimininkui.

Nesikreipkite į mus, jei:

bent vienas žemiau esantis teiginys atitinka Jūsų mintis. Darbas kartu bus neįmanomas, nes nesutaps nei mūsų vizijos, nei grožio samprata, nei biolaukai.

  1. Patinka dideli TIK klasikinės formos žiedai arba TIK "bijūniniai" žiedai. Kategoriškas NE kitokioms žiedų formoms (tuščiaviduriai ir smulkūs žiedai) tarp jų.
  2. Rožės turi žydėti nuolat nuo pavasario iki žiemos. Vieną kartą žydinčios nevertos dėmesio.
  3. Reikia tik tokių, kurių nereikėtų prižiūrėti.
  4. Peržydėjusios neturi „šiukšlinti“, nebarstyti žiedlapių.
  5. Reikia gražaus rezultato iš karto, šiais arba kitais metais, nes pas mus planuojamas renginys.

 

Kartu mes galime sukurti kažką gražaus, jei:

  1. Atkuriate rožyną istoriniame želdyne. Turime surinkę Lietuvoje nuo seno augintų rožių kolekciją.
  2. Jums patinka VISOS rožių išraiškos formos: ir tuščiavidurės ir pilnavidurės, ir smulkios, ir stambios, ir gausiai žydinčios, ir vieną kartą sezono metu žydinčios. 
  3. Jums patinka romantinio stiliaus rožynai, kai rožės sodinamos ir derinamos su kitais augalais. Negalvojate kad vientelis geras derinys yra tik levandos ir rožės arba rožės ir juoda žemė. 
  4. Jums reikia stambių rožių ir erškėčių krūmų kompozicijų parko tipo ar didelėje kaimo sodyboje.
  5. Jūs turite kantrybės laukti 3 metus, kol rožynas taps gražus

 

Susisiekite:  el. paštas sibirkos.rozes@gmail.com

Parašykite apie kokį rožyną svajojate, atsiųskite keletą internete rastų Jums gražių rožynų nuotraukų. Aptarsime būsimo rožyno užsodinimo plano kainą bei darbų eigą.