Kodėl sodiname vėlai rudenį?

Vis dar sulaukiame klausimų kodėl rožes kasame iš grunto taip vėlai rudenį. Kodėl ne rugsėjį? Kai taip malonu darbuotis sode... O dar "protingi" straipsniai, kaimynai ar knygelės tvirtina, kad reikia sodinti anksti rudenį, kad rožės spėtų įsišaknyti... Nedaugžodžiausim, tegul nuotraukos jums viską pasako:

Palangos parko rožyne rožes sodiname 2012 m spalio 23 dieną:

VDU Kauno botanikos sode sodinimo darbai užsitęsė net iki gruodžio. 2014 m. gruodžio 12 diena:

Vilties miesto rožynas Klaipėdoje. Sodinimas 2016 m. lapkričio 03 diena:

Visi nuotraukose esantys rožynai jau ne pirmus metus džiugina žiedais, o prigijimas buvo puikus. Rugsėjį jūs galite sodinti vazonuose augintas rožes. Rožių sodinukai iš grunto kasami kuo vėliau, kad pasodinti nepradėtų smarkiai leisti naujų ūglių, kad per rugsėjį jie dar spėtų sumedėti ir pasiruošti žiemai. 

Rožių sodinukų plikomis šaknimis sodinimas niekada neprisitaikys prie gerų orų darbui sode. Tokios jau tos rožės :) Rugsėjį dar per anksti, gegužę - jau per vėlai. Kada geriau: rudenį ar pavasarį? Rudenį. Per žiemą susiguli gruntas ir tik atšilus orams šaknys pradeda "dirbti". Pavasarį prigijimui kenkia staigiai užeinantys karščiai, sausros. Sodinant vėlai rudenį dažniausiai laistymo visai nereikia ar užtenka tik vieno palaistymo.