Apie mus

Mūsų rožių kolekcija bei dauginimo plotai yra uždara nelankoma teritorija. 

Sibirkos rožynas - tai nedidelis specializuotas Dovilės ir Mindaugo Rylų šeimos ūkis Trakų rajone, Sibirkos kaime. Abu esame baigę Vilniaus Universiteto biologijos (botanika) studijas. 

Jau penkiolika metų gyvename ir kvėpuojame rožėmis. Visus tuos metus ne tik dauginom ir pardavinėjom rožes. Visus tuos metus mes mokėmės. Gyvai apčiupinėjom daugybę veislių, apvažinėjom daugybę rožynų, dalyvavome konferencijose, teisėjavome rožių bandymuose, padėjome sukurti  ar rekonstruoti svarbius rožynus. Kiekvienais metais ieškome išlikusių gyvų senųjų Lietuvos sodų rožių. Turime didelį sodą,kuriame viską išbandome gyvai. Per tuos metus sodas kardinaliai pasikeitė jau tris kartus. Daug pamokų išmokta ne iš vadovėlių ar nuotraukų internete.

 

Pirmus penkis metus norėjosi išbandyti visas pasaulio rožes. Vienos nuvylė, kitos tiesiog nesužavėjo, trečios atrado nuolatinę vietą mūsų sode. Tie bandymai yra nuolatiniai  ir be pabaigos. Ir nebūtinai rožė turi būti ypatingai atspari ligoms su visada žvilgančiais lapais be dėmelių. Yra veislių,kurioms tiesiog atleidi kelis trūkumus. Jos sugeba sužavėti, jos puikiai įsilieja į gerai suplanuoto sodo visumą. Jos nėra vien tik dar viena slekcinių kompanijų pristatyta veislė. Mes ir toliau stebime visas rožių pasaulio naujienas ir jau atsargiau atsirenkame sau tinkamas.

Mes po truputį atsirenkame veisles, kurios labiau tinka romantiškiems sodams, primenantiems paslaptingą vaikystės sodą. Taigi, pas mus nerasite veislių labai ryškiais, sunkiai derinamų spalvų, žiedais, nerasite ir labai žemaūgių veislių ar veislių su labai dideliu žiedu bet "kūdu" krūmeliu.

Mums patinka romantiniai, angliško kaimiško stiliaus rožynai. Kai rožės sodinamos su kitais vienmečiais ir daugiamečiais augalais. Kuriant rožių sodą nereikia milžiniškos veislių įvairovės, kolekcijų. Pasaulyje yra labai daug rožynų, primenančių pačius spalvingiausius drugelius. Pribloškiančių savo spalvomis, kvapu, gausybe žiedų... Tarsi norinčių pasirodyti ir pasipuikuoti. Ir tik nedaugelis aplankytų rožių sodų privertė užgniaužti kvapą ir svajoti. Tai ypatingi sodai, ypatingų žmonių užauginti ir išmylėti. Ar Jums reikia tokio drugelio savo sode? O gal tegul puikuojasi botanikos sodai ir miestų parkai? Mūsų tikslas: rožės gali būti gražaus sodo dalimi. Rožynas tai ne nuolatinis Las Vegasas visą vasarą.

Didžiąją dalį rožių sodinukų užauginame patys. Kai kurias veisles gauname iš patikimų augintojų. Taip pat ir dalį daugiamečių augalų pasidauginame patys, o didžiąją dalį jų (ir raganes) gauname iš kitų augintojų.

Įgyvendinamas projektas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę ‘Parama smulkiesiems ūkiams’. Projektą remia Lietuvos Respublika, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves.