Geografijos sodas Kolding mieste (Danija)

Už nuotraukas ir įspūdžius dėkojame Vilmantui http://dk.sodogeles.lt/

Geografijos sodas – tai Kolding mieste, Jutlandijos pusiasalio pietuose, esantis sodas, kurio istorija prasidėjo dar 1917 metais, kai Aksel Olsen nusipirko 12 ha kalvotą ir pelkėtą sklypą, kuriame įkūrė medelyną. Laikui bėgant medelyno sortimentas turtėjo ir Aksel nusprendė įkurti bandomuosius sklypus, kuriuose sodino augalus pagal kilmės regionus – Kinija, Japonija, Europa, Šiaurės Amerika. 1963 metais medelyno kolekcijos buvo perduotos Kolding komunai ir taip buvo įkurtas Geografijos sodas. Daugiau informacijos rasite: http://geografiskhave.kolding.dk/en/

1967 metais Kolding komuna nusprendė įkurti rožių sodą. Architektas Leif Jacobsen nubraižė planą, o sodininkas Knud Erik Hoeyer parinko rožių veisles. Laikui bėgant dauguma rožių veislių pakeistos ir nors atsirado keletas senovinių rožių, bet tai vis vien modernių rožių kolekcija, kur rožės susodintos didelėmis grupėmis. Rožes prižiūri sodo darbuotojai ir Geografijos sodo draugų klubas.

1994 metais buvo įkurtas dar vienas rožynas, kuriame pasodintos įvairios senovinių ir dideliais krūmais augančių modernių rožių veislės. Rožių sodinukus dovanojo Ellen ir Hugo Lykke rožių ūkis (http://lykkeroser.dk/).

Rožės auga ne tik dviejuose rožynuose. Prie oranžerijų yra aikštelė, kurią juosia treliažas su vijoklinėmis ir laipiojančiomis rožėmis, bei kurioje stovi mediniai kubilai su rožėmis. 2011-2012 kubiluose augo įvairios angliškos rožės, bet 2013-aisiais jas pakeitė Poulsen kompanijos Renaissance serijos rožės.

Rožės 'Champion of the World' ir 'Amelia' bei Salvia ir Nepeta:

 

Stiebinė 'Comte de Chambord':

 

'Coral Dawn' ir 'Casa Blanca':

 

'Frankfurt':

 

'Golden Mozart':

 

'Koldinghus':

 

'Mozart':

 

'Lichtkoenigin Lucia':

 

Lentelė:

 

'Oeilett Flamand':

 

'Quatre Saisons' ir 'Henry Martin':

 

Rosa rugosa 'Grotendorst' veislės:

 

'Thumbling Waters':

 

'Tommelise' rugpjūtį:

 

Rozariumas birželio viduryje:

 

Rožynas, kubiluose angliškos rožės:

 

Rožynas pavasarį:

 

Rožynas vasarą:

 

Rožynas rudenį:

 

Treliažas ir kubilai: