Rožių priežiūra

Rožių paruošimas žiemai

Kaip ir kiekvienais metais, kai tik sinoptikai pradeda gąsdinti „labai dideliais“  pirmaisiais šaltukais, tarp rožių augintojų kyla panika...


 

Skaityti daugiau...
 

Susipažinkime: „priešai“ ir „draugai“ arba sodo ekologija

Jauni rožių ūgliai ir lapai taip ir vilioja kenkėjus. O jų – čiulpiančių, graužiančių yra tikrai nemažai. Deja, bet rožės populiarios ne tik tarp žmonių


 

Skaityti daugiau...
 

Rudeninis rožių genėjimas: genėti ar palikti?

Kiekvieną rudenį Lietuvoje atsiranda daugybė "specialistų", viską išmanančių apie rožių genėjimą. Tikriausiai ir Jūs, kai buvote pradedantis rožių augintojas, iš "patyrusių specialistų" ne kartą esate gavę "primygtinų patarimų", kad rožes reikia rudenį trumpai nukirpti.

Skaityti daugiau...
 

Auginame rožes ekologiškai

Ekologinė sodininkystė ir daržininkystė šiuo metu vis labiau madinga. Tik tikriausiai daugeliui šie du žodžiai: „rožės“ ir „ekologija“ nelabai tarpusavyje dera.

 

Skaityti daugiau...
 

Rožių sodinimas ir priežiūros pagrindai

Tinkamiausias tokių sodinukų sodinimo laikas – vėlyvas ruduo ir ankstyvas pavasaris. Rožės plikomis šaknimis sodinamos tik ramybės būsenoje. Rudenį – ne anksčiau spalio mėn. ir iki tol, kol galima įdirbti žemę. Rudeninio sodinimo pranašumas – rožės pavasarį pradeda anksčiau augti.

Skaityti daugiau...