Rožyno planavimas ir idėjos

Deriname augalus: oranžinių rožių derinys

Deriname augalus: oranžinių rožių derinys

 


Read more...
 

Rožės ir jų kaimynai: "geltonai-melsvas"

 

 

 

 

Read more...
 

Rožės ir jų kaimynai: "balta-mėlyna"

 

 

 

 

Read more...
 

Rožės ir jų kaimynai: "laukinis derinys"


 

 

 

 

Read more...
 

Rožių auginimas lauko vazonuose


Rožes galima sėkmingai auginti lauko vazonuose ar kubiluose. Tik reikia įdėti šiek daugiau pastangų (kruopštesnė priežiūra nei grunte augančių rožių) ir tinkamai pasirinkti veislę.

 

 

Read more...
 

Rožės viešuose želdiniuose

Rožė yra dekoratyvus daugiametis krūmas (dydžių ir formų įvairovė didžiulė), kuris gali puošti erdvę daug metų ir nereikės nuolat sodinti vienmečių gėlių.

Read more...
 

Erškėčių/rožių gyvatvorės

hedge

Rožių gyvatvores galima auginti tiek dideliuose, tiek mažuose soduose. Svarbu pasirinkti reikiamo dydžio veisles. Rožių gyvatvorės labiau yra netaisyklingos, nevienodos formos

Read more...
 

Kuriame mišrų rožyną

rozynas

Visus rožių augintojus galima suskirstyti į dvi grupes: tie, kurie rožes augina tik vienalyčiuose rožynuose, be kitokių augalų; ir tie, kurie augina rožes mišriuose rožynuose, kartu su kitais augalais (daugiamečiais žoliniais, svogūniniais, krūmais).

 

 

 

Read more...
 

Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Viduramžių Europos vienuoliai augino Rosa gallica ‚Officinalis‘, dar vadinamą ‚vaistininkų rože‘. Jos žiedlapius bei vaisius naudojo vynui, arbatai, uogienei bei sirupui gaminti, o taip pat ir visai eilei gydančių preparatų. Tačiau vienuolius domino ne tik rožių kulinarinės ar vaistinės savybės. Turint omenyje viduramžių sanitarijos lygį (o tiksliau, jos visišką nebuvimą), rožių potpourri, kvepiantys maišeliai bei kvepalai buvo greičiau būtinybė, nei prabanga. O su kartu su rožėmis vienuolynų soduose augo ir prieskoninės žolelės...

 

 

 

Read more...